turc3

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Valsts atrodas Eiropas dienvidaustrumos un Āzijas rietumos. Ziemeļrietumos robežojas ar Bulgāriju, Grieķiju, ziemeļaustrumos ar Gruziju un Armēniju, austrumos ar Irānu, dienvidos ar Irāku un Sīriju. Ziemeļos Turciju apskalo Melnā jūra un Marmora jūra, dienvidos - Vidusjūra, rietumos – Egejas jūra. Augstākā virsotne Ararats 5165 m v.j.l.
Platība: 779 452 km2
Iedzīvotāju skaits: 69 749 000
Valsts iekārta: Konstitucionāla prezidentāla republika
Galvaspilsēta: Ankara (2 930 000)
Lielākās pilsētas: Stambula, Izmira, Adana, Gaziantepa, Antalja, Bursa.
Oficiālā valoda: Turku
Reliģija: Musulmaņi (99%), kristieši (0,2%).

Klimats: Subtropisks Vidusjūras klimats. Vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +23ºC līdz +33ºC, ziemas ir siltas, janvāra vidējā temperatūra ir no +13ºC līdz +15ºC. Ankarā klimats ir kontinentālāks, Stanbulā un Antālijā ir Vidusjūras klimats. Vidējais nokrišņu daudzums ir 1600 mm gadā, pārsvarā kalnu pakājēs un rudens-ziemas periodā. Labākais apmeklēšanas laiks ir no aprīļa līdz jūnijam un no septembra līdz oktobrim.

Spriegums tīklā: 220 V
Naudas vienība: Turcijas lira,
Kredītkartes: Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.
Muita: Valstī brīvi var ievest valūtu, summu virs 5000 $ jādeklarē. Izvest no valsts vietējo valūtu atļauts līdz100 $, lielākai summai nepieciešama bankas atļauja. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 gr. tabakas, 1 kg kafijas, stipros dzērienus 3 pudeles, vīnu divas pudeles, suvenīrus uz summu līdz 200 $. Neskaitot personīgās lietošanas priekšmetus vēl atļauts ievest 2 fotoaparātus, videokameru, rakstāmmašīnu, juvelierizstrādājumi un citas dārglietas jādeklarē. Valstī aizliegts ievest narkotikas, ieročus

Laika starpība: Turcija atrodas vienā laika joslā ar Latviju.
Nacionālā virtuve: Pietiekami savdabīga un interesanta, saplūdusi ar Āzijas tautu un Kaukāza tautu tradīcijām. Tradicionālais turku ēdiens ir plovs, ir divu veidu – rīsu un kviešu graudu plovs. Iecienīti ir arī dažādi dārzeņu salāti un aukstās uzkodas. Piejūras pilsētās populāras ir zivis un jūras produkti. No saldumiem populārākie ir halva, sīrupā vārīti mīklas gabaliņi pārklāti ar riekstiem un biezu krēmu. Nacionālais dzēriens ir anīsa degvīns. Populāri ir arī vīni un vietējais alus.
Izmitināšanas iespējas: Tūristu rīcībā ir tūkstošiem viesnīcu.

turc2

Apskates objekti: Turcijas lielākā pilsēta ir Stambula. Pilsēta ir bagāta ar dažādiem apskates objektiem – vecpilsēta, Sv. Sofijas baznīca, Topkapi pils, Sv. Irinas baznīca, Sv. Fjodora baznīca, Suleimanā mošeja un kapenes, Mihrimahi mošeja, Selima iekarotāja mošeja, Dolombače pils, Zilā mošeja, Sultāna Rabia mošeja, Rusteme-paši mošeja, Beilerbeji pils, Galata tornis, Anadoluhisaras cietoksnis, Ēģiptes obeliska, Čūskas kolonna, Lielais tirgus, Sultanahmeda laukums, Serpentīna kolonn, Obelisks, Turku un musulmaņu mākslas muzejs, Mozaikas muzejs, Arheoloģijas muzejs, Kariye muzejs. Netālu no Stambulas atrodas izklaides parks Tatilja – pats lielākais Eiropā un ceturtais lielākais pasaulē ar dažādām atrakcijām, 15 izklaides programmām, amfiteātri, veikaliem, kafejnīcām, restorāniem. Ankara ir Turcijas galvaspilsēta un otra lielākā pilsēta valstī. Pilsēta ir ļoti sena, apskates vērta ir vecpilsēta, Ak Kale tornis, Hadži Bairan mošeja, Ataturka mauzolejs, Augustina un Roma tempļu drupas, Hetu civilizācijas muzejs un daudzi citi muzeji.