Gran Kanārija sala ir gandrīz apaļas formas, aizņem platību 1532 kv.km. Tā atrodās Kanāru arhipelāga dienvidu daļā. Salas galvaspilsēta - Las Palmas. Neierasta iezīme tādai mazai teritorijai – negaidīta dabas zonu maiņa: no augstiem kalniem, apaugušu ar mežu, sniegotām virsotnēm, līdz saulainām, zelta spīgoļošām smilšu pludmalēm. Gran Kanāriju divās daļās sadala kalnu grēda El Cumbre. Pati augstakā kalnu virsotne Pico de Las Nieves (1950 m) no vienas puses aiztur Saharas vējus, pateicoties tam, dienvidu daļā klimats sauss, temperatūra augstāka, bet ūdens temperatūru ietekmē okeāna Golfa straumes tuvums, no otras – aiztur lietus mākoņus. Tapēc ziemeļos – krāšņa augu valsts, bet aukstāks un mitrāks, šeit atrodās Las Palmas lidosta. Brīnišķīgi krasti stiepjas 236 km garumā, bet dienvidos atrodas slavenās Maspalomas kāpas un zeltu atspīdošās smiltis Pleja del Ingles. Uz salas atrodās brīnišķīga pludmale Las Kanteras 3 km garumā, kurā pateicoties zemūdens rifiem nekad nemēdz būt stipra jūras viļņosanās. Unikālie dabas apstākļi, attīstītais viesnīcu tīkls un daudzveidīgās izklaides iespējas, piesaista tūristus uz Gran Kanārija salu, kas pārvērtusies par vienu no pasaules tūrisma centriem.
Gran Kanārija – trešā lielākā Kanāriju arhipelāga sala. Salas nosaukums izsauc daudzus jautājumus: ja tā ir trešā, tad kapēc Gran (angliski Grand – liels), ja Kanārija, tad kur kanārij putniņi? Atbildi mēs atradīsim konkvistadoru laikmetā, cilvēces zelta bērnības pasakās. Kanar nosaukums rodas no latīņu vārda kanis – suns. Vēlāk spāņu konkvistadori nosauca salu par Gran Kanarija – "lielo kanāriešu sala". Viņi paši bija īsa auguma, bet iezemieši – īsti giganti. Kas attiecās uz suņiem, viņi kā arī iezemieši – guanči, bija milzīgi.Dīvainie ļaudis – guanči izaudzēja sevišķu suņu sugu, no kuriem vēlāk radās mastifi. Dzīvnieki saglabājās, bet guanči izzuda (tiek pieņemts, ka konkvistadori viņus iznīcinaja). Taču tos, kas atbrauc uz Gran Kanārija zelta pludmalēm, maz interesē guanči liktenis.Viņus vairāk piesaista brīnišķīgais laiks un pasakainā daba.Subtropu klimats pieļauj tikai divus gadalaikus – vasaru un ziemu. Ziema ilgst no novembra līdz martam un ar neko neatgadina īsto ziemu: vidējā gaisa temperatūra šajā gadalaikā sastāda 20 grādu siltuma. Vasarā – apmēram 25 grādi siltuma. Interesanti tas, ka Gran Kanarija lietus mēdz būt tikai ziemā. Brīnišķīgais laiks paskaidro sekojošais: sala izvietojusies 130 km no Āfrikas krastiem un 1100 km no Eiropas dienvidu punkta.Uz salas silti no tā, ka vējš pūš no Sahāras tuksneša puses, bet ne karsti, pateicoties Atlantijas okeānam gaiss kļūst vēsāks.
Gran Kanariju salu mēdz arī dēvēt par "mini kontinentu". Šeit vienas dienas laikā var tīksmināties par tropiskajiem dārziem, pastaigāties par sniegotajiem kalnu celiņiem un īstajiem barhāniem.Bet vairums tūristu no visas pasaules piesaista šejienes brīnišķīgās pludmales un krāšņās viesnīcas Atlantijas okeāna krastā