Sharm El Sheikh

e-catalog

“Šeihu līcis” jeb “Karaliskais līcis” – kā nu kuram labāk patīk – lūk, ko tulkojumā no arābu valodas nozīmē Šarmelšeiha. Jau šīs skaistās vietas nosaukums vien asociējas ar Austrumu pasaku. Tā ir vieta, kur no akmeņiem var sākt šļākties strūklakas, bet smiltīs – ziedēt rozes. Prestižākais Ēģiptes kūrorts atrodas Sinaja pussalas dienvidu daļā, kuru apskalo Sarkanās jūras līču – Akaba un Suecas – ūdeņi un kurš sastāv no dažiem ielīčiem.
Na’ama Bay ir visiecienītākā tūristu vieta. Šajā pasakainajā līcī atrodas grezni hoteļi (tādi kā Hilton, Mariott, Movenpick un citi); izcili skaistā un populārā palmu aleja gar Sarkanās jūras piekrasti; naktsklubi un diskotēkas, kazino, restorāni, veikali un dažādi šovi katrā hotelī.
Sharma El’Maiya ir līcis ar ērtu ostu, kur tūristus gaida sniegbaltas jahtas un kuģīši. Šis līcis ir slavens ar savām pludmalēm, lieliskajiem hoteļiem un daudzajām ūdens izklaidēm. Uz otru pusi no Na’ama Bay – Ras Nasrani – atrodas vēl viens līcis, kurš kļuvis populārs pavisam nesen, pateicoties šeit uzceltajām prestižajām 5* viesnīcām, tādām kā Hyatt Regency, Pyramisa, Conrad, New Novotel un citām.

Lielākā daļa Šarmelšeihas zaļumos un ziedos slīgstošo hoteļu, atrodas klusu līču krastos. Tie vienlaikus ir arī savdabīgi vārti uz noslēpumaino zemūdens valstību, kurā tūkstošiem krāsās un toņos zaigo tās dažādie iemītnieki. Par līča ūdens tīrību gādā speciāls ekoloģiskais dienests. Tieši no pludmales varat doties ūdenī ar masku un pleznām, lai baudītu neaprakstāmo zemūdens valstības skaistumu.

Sinaja pussalas unikālo dabu papildina šīs vietas senā vēsture. Svētā Helēna – imperatora Konstantīna māte – uzcēla Sinaja kalnos kapelu vietā, kur pravietim Mozum parādījās Dievs. Tai līdzās atrodas senais Svētās Katrīnas klosteris, kurā patlaban glabājas agrīnā kristietības perioda ikonas. Mozus kalns, kur pravietis saņēma no Dieva 10 slavenos baušļus, ir slavena svētceļojumu vieta, kurā ierodas miljoniem cilvēku no visas pasaules. Valda ticējums, ka šeit saullēkta brīdi Dievs piedodot visus grēkus.

sharm2

Neredzētu ziedu daudzveidība un smaragdzaļi zālieni, koki un palmas, kuru zarus noliec dateļu smagums, plašās pludmales ar mīkstām, siltām smiltīm, tirkīza zila jūra un gaišzilās baseinu “acis” ir savdabīgā kontrastā un vienlaikus apbrīnojamā harmonijā ar daudzkrāsainajiem kanjoniem, pasakainām klintīm un dzeltenajām smiltīm šajā apbrīnojamajā un lieliskajā kūrortā, kura nosaukums ir ŠARMELŠEIHA!