Egypt SunsetĢeogrāfiskais stāvoklis: Valsts atrodas uz diviem kontinentiem, lielākā daļa atrodas ziemeļaustrumu Āfrikā, bet Sīnāja pussala atrodas Āzijā. Ziemeļos valsti apskalo Vidusjūra, austrumos Sarkanā jūra. Ziemeļaustrumos valsts robežojas ar Izraēlu, rietumos ar Lībiju, dienvidos ar Sudānu. Lielāko valsts daļu aizņem tuksneši ar retām oāzēm.

Lielākās pilsētas: Aleksandrija (3,7 milj.), Portsaīda, Sueca, Minija, Asjūta, Luksora, Tanta, Faijūma, Asuāna, Kena.

Oficiālā valoda: Arābu

Reliģija: Musulmaņi sunīti (90%), kopti.

Klimats: Kontinentāls subtropisks un tropisks klimats, ļoti karsts. vasarā temperatūra paceļas pat līdz +35ºC līdz +40ºC, ziemas ir ļoti siltas, vidējā janvāra temperatūra ir no +20ºC līdz +25ºC. Vidējais nokrišņu daudzums nepārsniedz 200 mm gadā, mēdz būt 2-3 gadu periodi bez nokrišņiem. Novērojamas ļoti straujas temperatūras svārstības, dienā no +29ºC temperatūra noslīd līdz 0ºC naktī. Ziemā ūdens temperatūra Vidusjūrā ir +18ºC, Sarkanajā jūrā +25ºC. Ziemas un vasaras periodos ir novērojami sausi karsti vēji, kuru laikā temperatūra paceļas līdz 45ºC, bet gaisa mitrums nokrīt līdz 10% un zemāk. periodiski ir novērojamas smilšu vētras. Vislabāk valsti apmeklēt no jūlija – oktobrim

Spriegums tīklā: 220 V
Naudas vienība: Ēģiptes mārciņa, 1 mārciņa = 100 piastras, 1 mārciņa = 0,15 LVL.
Kredītkartes: Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.
Muita: Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu valūtu. Brīvi atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 1 l stipro dzērienu. Atļauts ievest arī audio un video tehniku un elektrotehniku, tikai ar ierakstu pasē (sods 100-200% no vērības). Aizliegts ir narkotisko vietu tranzīts, ieroču, senlietu un mākslas priekšmetu, koraļļu un ziloņkaula tranzīts.
Laika starpība: Laika starpības nav.
Nacionālā virtuve: Ēdieni ir ļoti garšīgi un salīdzinoši lēti. Cūkgaļa vispār netiek lietota, jo to aizliedz reliģija, tāpat pateicoties klimatam arī augļu nav pārāk daudz. Visvairāk pielietoti tiek dārzeņi, pārsvarā kopā ar sieru, vai arī vārīti dārzeņi ar dažādu gaļu. Tradicionālo ēdienu pamatā ir pupas, baklažāni, paprika. Tradicionālās mērces tiek gatavotas no olīvu eļļas, citrona un citām garšvielām. Viens no neparastākajiem ēdieniem ir „pupiņu burgers”, piedāvātas tiek arī ļoti dažādas uzkodas – baklažāni dažādās gaumēs, žāvēta liellopu gaļa, pikantie sieri. Noteikti vajadzētu nogaršot pildītus kabačus, pupu kotletes, kā arī zivju un gaļas ēdienus, kuri parasti mēdz būt ļoti asi, bet sātīgi. Ļoti iecienīts dzēriens ir kafija un tēja, interesanti ir arī vietējie vīni un alus. Deserti ir ļoti saldi, to izgatavošanai izmanto daudz krēma, riekstu un medus.
Izmitināšanas iespējas: Valsts ir bagāta ar kūrortiem, kuros ir augstas klases viesnīcas, apartamenti, jauniešu mītnes un citas izmitināšanas vietas.

Apskates objekti: Kaira – Ēģiptes galvaspilsēta, tas ir kūltūras, sociālais, intelektuālais, ekonomiskais un politiskais centrs. Kaira ir arābu kultūras centrs un viena no lielākajām metropolēm pasaulē. Pilsētā var apskatīt – Vecpilsētu, Muhameda Ali mošeju, Sultāna Kalauna mošeja, gigantisks akvedukts, Al Azāra – vesākā arābu universitāte, Ēģiptes muzeju, Kairas Islama mākslas muzejs, Parfimērijas muzejs, Khan El-Khahili tirgu, ēģiptiešu muzeju, Saladīna citadeli. Tūristu vidū Hurgada ir iecienītākais kūrorts sarkanās jūras piekrastē. To veido vecpilsētas centrs ‘’El Dahara’’, jaunais centrs ‘’Sakala’’ kā arī nepārtraukta viesnīcu rinda, kas stiepjas gar jūras piekrasti gandrīz 40 km garumā. Šarmelšeika tiek uzskatīta par vienu no pasaules skaistākajiem kūrortiem. Te ir skaisti koraļļu rifi. Turklāt pats kūrorts stiepjas vairāku desmitu kilometru garumā gar gleznainajiem jūras līčiem.

Na’ama Bay – ir visiecīnītākā tūristu vieta. Šajā pasakainajā līcī atrodas grezni hoteļi (tādi kā Hilton, Mariott, Ritz Carlton, Sheraton, Movenpick un citi); izcili skaistā un populārā palmu aleja gar sarkanās jūras piekrasti, naktsklubi un diskotēkas, kazino, restorāni, veikali un dažādi šovi katrā hotelī.

egypt2

Luksora – Vislielākās apbrīnas vērtā pilsēta, kur var apmeklēt Karaļu ieleju ar faraona kapenēm, valdnieces Hačepsutas templi un Memnosas kolosu.

Gīzas piramīdas – ir vienīgais no septiņiem senās pasaules brīnumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Heopsa piramīda ir vislielākā, Hefrēna piramīda un Mikerina piramīda.

Aleksandrija – senatnes zinātnes un filozofijas centrs, otra lielāka pilsēta, pazīstama ar savu bāku, kuru uzskata par vienu no pasaules brīnumiem, vēl pilsētā var apskatīt Kait Beijas cietoksni, grieķu-romiešu laikmeta pieminekļus, osmaņu laikmeta mošejas. Pilsēta ir lieliska vieta atpūtai un izklaidēm. Saulainā dienvidu pierobežas pilsēta